Mini Kepçe

09 Kasım 2015, 23:18

Mini Kepçe

Günümüzde çok amaçlı mini yükleyici olarak kullanılan Mini Kepçe kendi alanında üretilen ilk iş makinesidir ve dünyada oldukça popüler bir şekilde kullanılmaktadır. Kendine has özelliklerle firmalara sunulan bu araç, kızaklama yapabilen yükleyicilere sahiptir. Bu anlamda kazı sektöründe en çok kullanılan araçlar haline gelmiştir.

Mini Kepçe, büyük kepçeleri giremediği ya da gerekmediği birçok alanda kullanılabilmektedir. Bu işler;

  • Hafriyat işleri,
  • Bina yıkımı ve bina güçlendirmeleri,
  • Peyzaj işlerinde,
  • Drenaj kazılarında,
  • İç mekân kazı çalışmalarında,
  • Kanal açma amaçlı kazılarda,
  • Dar alanlarda ve genel olarak binaların aralarında ve yapı içlerinde kullanılabilmektedir.

Bunların yanında kepçeleri değişerek blok table inşaat beton kırma işlerinde ve zemin beton şap kırma işlerinde de yoğunlukla kullanılabilmektedir. İş makinesiyle hemen hemen aynı özellikle olan mini kepçe, hidrolik ve yürüyüş sistemi ve önünde bulunan kepçesi sayesinde istenildiği zaman özel kurulum gerçekleştirilebilir şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca kepçesi de hızlı bir şekilde çıkarılarak ataşman değişimleri yapılabilir. Bu özelliği sayesinde de farklı işler için rahatlıkla ve güvenle kullanılabilmektedir. Sadece ataşman değişerek de ekonomik olarak bir çözüm sağlayabilir.

Verimli çalışan ve hızlı kaldırma özelliği ile tanınan mini kepçe, günümüzde daha çok kazma işlemleri için ve yük taşıma işlemlerinde kullanılmaktadır. Basit günlük denetimleri ve motor parçalarında da bu sayede hızlı erişim sağlanır. Ayrıca aracın bakım maliyeti de azdır. Bu nedenle kullanan işletmelerin maliyetini de düşürebilmektedir. Ayrıca mini kepçenin zor durumlarda kendini kapatma özelliği de bulunuyor. Bunlarla birlikte 360 derecelik çevre görüşü sağlar.

Bobcat Marka Mini Kepçe, genel anlamda tavsiye edilen iş makinelerinden biridir. Toprak kazımı ve yüklemesi, maden, inşaat ve yapı sektöründe kullanılan bu küçük makineler genel olarak hızlı ve hareketli bir yapıdadır. Yaptıkları işe göre mini kazıcı, mini kamyon ve mini yükleyici sıfatını da taşırlar.

Dar alanlarda büyük bir verimlilikle çalışabilen Bobcat Mini Kepçe, hızlı ve pratik bir çözüm sağlar. Küçük işletmeler, marketler ve şantiyeler için arazilerde rahatlıkla hareket edebilen bu araçlar dar alanlarda etkin hareket yeteneğine sahiptir. Birçok işi rahatça gördükleri için ayrıca maliyeti ve sigortası da düşüktür.

Birkaç eklemli kolun ucunda, iç kısma doğru olan oynak kepçesiyle kazı işlerinde kullanılan ve tekerlekli paletli malzeme olan kazıcılar da bu mini kepçelere takılabilmektedir. Ekskavatörler kendi bulundukları düzeyin üst kısmından ve altından toprak kaldırabilen makinelerdir. Bu gereçler de Bobcat Mini Kepçe üzerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca bu ürünler benzersiz kazı performansı ve yakıt ekonomisiyle işverenlerin en çok tercih ettiği makineler olmaktadır.

Ataşman özellikleri bu mini kepçeye işlevsellik kazandırır. Genel olarak kepçe ile verilen bu ürünler isteye ve ihtiyaca göre farklı ataşmanlarla desteklenebilir. Çevreye zarar vermeden kullanılan ataşmanlar her anlamda da güvenli malzemelerdir. Günümüzde mini kepçe kullanım alanları genişlemeye devam etmektedir. Ülkemizde de birçok bölgede bu makineleri rahatlıkla görebilirsiniz. Ataşmanlar arasında; Kepçe kovaları, parmaklı kova, kar püskürtme ataşmanları ve asfalt kesici ataşmanlar bulunuyor. Genel olarak en fazla ataşman kullanımı ise süpürgeler olmaktadır. Büyük alanları süpürmek için kullanılan süpürgeleri etkili bir temizlik alanı oluşturmak için kullanılır. Bu sayede bu araçların işlevselliği sürekli artmakta ve farklı şekillerde de kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Neredeyse tüm dünyada kabul gören Bobcat markası, her arazide verimli bir şekilde kullanılarak, çevreye olumlu bir görünüm kazandırır.